شناسه کالا 8231 دسته ها ,

پاور 550 وات کولرمستر Cooler Master MWE White 550W Stock

1,750,000 تومان

کارکرده – فاقد جعبه – با 15 روز مهلت تست

مشاهده تمام محصولات فروشگاه مستر p30


توضیحات تکمیلی

برند

Cooler Master, کولر مستر

گارانتی

بدون گارانتی

نوع پاور

غیر ماژولار

توان خروجی

550 وات

کانکتور 24 پین مادربرد

دارد

کانکتور 4+4 پین ATX/E-ATX

1 عدد

کانکتور 2+6 پین PCI-E

2 عدد

کانکتور 15 پین SATA

6 عدد

کانکتور 4 پین Molex

3 عدد

وضعیت

کارکرده – تست فنی شده – کاملا سالم

توضیحات

توضیحات

پاور کولرمستر COOLER MASTER MWE White 550W 230V :

پاور (منبع تغذیه) وظیفه‌ی تامین انرژی مورد نیاز قطعات را برعهده دارد. شاید ساده‌ترین راه برای انتخاب پاور دقت به توان خروجی آن باشد ولی این موضوع باعث پرداخت هزینه زیاد برای تهیه پاور می شود شاید بتوان با هزینه کمتر انتخاب بهتر داشته باشیم. انتخاب پاور بدون توجه به موارد اصلی باعث تقبل هزینه‌ زیاد، هم برای تهیه‌ اولیه‌ پاور و هم برای زمانی‌که نیاز به ارتقاء سیستم در آینده باشد، می‌شود. در این بررسی به مواردی را برای انتخاب بهتر پاور و همچنین مشخصات پاور کولرمستر COOLER MASTER MWE White 550W 230V می پردازیم :

نقش پاور در سیستم چیست ؟

CASE POWER COOLER MASTERنقش منبع تغذیه (پاور) تامین انرژی مورد نیاز قطعات مختلف است. تهیه‌ پاور با توان پایین‌تر از انرژی مورد نیاز قطعات ممکن است تاثیر منفی بر عملکرد قطعات داشته و باعث کاهش عمر مفید قطعات شود. تامین انرژی قطعات کامپیوتر به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌شود. در واقع هر قطعه‌ الکترونیکی که در کامپیوتر می بینید، برای تامین انرژی به برق نیاز دارد. در قسمت پشت پاور کولرمستر مدل COOLER MASTER G750M کانکتورهایی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به قطعاتی مانند مادربرد، هارد، درایو نوری و… متصل کرد؛ قطعاتی که به این صورت انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کنند را اصطلاحاً قطعاتی با تامین انرژی مستقیم می‌نامند. در این میان قطعاتی مانند رم کامپیوتر هستند که بطور غیرمستقیم انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کنند که با اتصال به اسلات حافظه انرژی مورد نیاز خود را دریافت می کند.

 

توان خروجی در پاور

توان خروجی در پاورهای کامپیوتر بر اساس وات اعلام می‌شود. باید توجه داشته باشید که میزان توان خروجی اعلام شده توسط شرکت‌های تولیدکننده، حداکثر مقداری است که یک پاور می‌تواند ارائه دهد. یعنی یک پاور با توان خروجی فرضی ۷۵۰ وات می‌تواند در بهترین حالت این میزان توان را ارائه کند که با ارائه‌ی توضیحات در بخش‌های دیگر متوجه می بینیم که زیاد هم نمی‌توان روی این عدد به عنوان یک عامل مناسب حساب کرد. برای حساب کردن میزان توان خروجی سیستم ، بهترین روش جمع‌زدن میزان انرژی مورد نیاز هر قطعه است. این اطلاعات را می‌توان از صفحه‌ی محصول در سایت سازنده‌ی هر قطعه یا مراجعه به اطلاعات درج شده در جعبه‌ی محصول به دست آورد. حتما باید توجه کنید که همیشه میزان توان خروجی در پاور باید بیشتر از میزان انرژی جمع قطعات کامپیوتر باشد.

عدد اعلام شده در توان خروجی پاور تنها در زمان پیک مصرف است

پس باید به این نکته توجه کرد که میزان توان خروجی اعلام شده توسط شرکت‌های تولیدکننده، حداکثر مقداری است که یک پاور می‌تواند ارائه دهد.

توان خروجی مناسب برای من

باید به این موضوع توجه کرد که آیا طی یک یا دوسال آینده قصد ارتقاء سیستم فعلی و مخصوصا کارت گرافیک خود را دارید یا خیر؟ یکی از پرمصرف‌ترین قطعات در کامپیوترها کارت گرافیک است. وجود یک کارت گرافیک حرفه‌ای در سیستم می‌تواند بسیاری از محاسبات را تغییر دهد. مثلا اگر سیستم شما از کارت گرافیک مجزا استفاده نمی‌کند یا اصطلاحاً کارت گرافیک آن آنبرد (On Board) است، نیازی به تهیه پاوری با توان خروجی بالا نیست و با معمولی‌ترین مدل‌های موجود می‌توان انتخابی مناسب داشت.

در تهیه پاور آینده‌نگر باشید

قبل از انتخاب توان خروجی برای پاور، علاوه‌ بر مصرف انرژی قطعات فعلی باید به مصرف انرژی قطعاتی که در آینده ممکن است برای کامپیوتر خود تهیه کنید، توجه شود.

میزان بازدهی

با کمی دقت روی جعبه‌ی پاورها معمولا عبارتی مانند 80 Plus دیده می شود. 80 Plus استانداردی در پاور برای اعلام میزان هدررفت انرژی است. عدد ۸۰ در نام این محصول نشاندهنده بازدهی ۸۰ درصدی آن است. این استاندارد را معمولا با رنگ‌های برنزی (BRONZE)، نقره‌ای (SILVER)،  پلاتینیومی (PLATINUM)، طلایی (GOLD) و تیتانیومی (TITANUM) نشان‌می‌دهند. همچنین در استاندارد 80 Plus موردی بدون رنگ در پاورهای پایین‌رده وجود دارد که هیچ رنگی ندارد این مدل از استاندارد 80 Plus که گاها با نام Basic هم از آن نام‌برده می‌شود، کم بازده‌ترین پاورهاست.
در جدول زیر اطلاعاتی از میزان بازدهی هرکدام از این استانداردها به تفکیک نشان داده شده است. با توجه به این اطلاعات پاور کولرمستر مدل COOLER MASTER G750M از نوع 80 Plus BRONZE که 750 وات است می‌تواند در فشار کاری (PSU Load) ۵۰ درصدی، بازدهی 85 درصد داشته باشد که برای این پاور میزان توان خروجی که می‌توان روی آن حساب باز کرد، 638 وات است.

گواهینامه های 80 PLUS پاورماژولار، غیرماژولار یا نیمه ماژولار؛ کدام بهتر است؟

ماژولار غیر ماژولار

هنگام تهیه‌ یک پاور معمولا یکی از واژه‌های ماژولار، نیمه ماژولار یا غیرماژولار مشاهده می شود. پاورهای غیرماژولار پاورهایی هستند که در قسمت پشت محصول تعداد زیادی کابل دارند که در انتهای خود دارای کانکتورهای مختلفی هستند. این پاورها معمولا قیمت مناسب‌تری نسبت به دو مدل دیگر دارند پس اگر برای تهیه‌ پاور مبتدی هستید یا از تجهیزات حرفه‌ای برای سیستم خود استفاده نمی‌کنید، این گروه از پاورها برای شما انتخاب مناسبی هستند.

در پاورهای ماژولار شاهد تعداد زیادی کانکتور در پشت محصول هستیم ولی هیچ کابلی از پشت محصول خارج نمی شود. در واقع شرکت سازنده کانکتورهایی را روی محصول قرار داده تا تنها از طریق کابل‌های ارائه‌شده در جعبه‌ی محصول اقدام به کابل‌کشی شود. این کار از شلوغی زیاد در کیس جلوگیری می کند. اما این نوع پاورها (پاورهای ماژولار) نسبت به مدل‌های غیرماژولار و نیمه ماژولار گران‌تر هستند. پاورهای نیمه ماژولار را می‌توان بین دو مدل ماژولار و غیرماژولار دانست. یعنی تعدادی کانکتور به اضافه‌ی یک کابل برق از پاور خارج خواهد شد.

پاورهای ماژولار؛ حرفه‌ای‌تر با قیمت بیشتر هستند و همچنین نسبت به مدل‌های غیرماژولار و نیمه ماژولار گران‌تر می باشند.

کانکتورهای برق

پاورها می‌توانند کانکتورهای متفاوتی برای تامین انرژی مورد نیاز قطعات داشته باشند. یکی از مواردی که هنگام تهیه‌ی پاور باید به آن توجه ویژه کرد، کانکتورهای ارائه‌شده روی آن است. ممکن است که یک پاور دارای استاندارد 80 Plus Titanium با توان خروجی ۱۲۰۰ وات و از نوع ماژولار باشد ولی کانکتورهای مورد نیاز ما را نداشته باشد یا تعداد کانکتورها از میزان مورد نیاز ما کم‌تر باشد که این موضوع باعث می‌شود که انتخاب اشتباهی داشته باشیم. به همین دلیل هر کدام از کانکتورها به‌صورت جداگانه تشریح خواهند شد.

 

24PIN MOTHERBOARD

 کانکتور مادربرد 4+20 پین:

کانکتورهای مادربرد به سه گروه ۲۰پین، ۲۴پین و ۴+۲۰پین تقسیم می‌شوند که ممکن است یک پاور یکی از این موارد را داشته باشد. همان‌طور که از نام کانکتور پیداست، وظیفه‌ی آن تامین انرژی مورد نیاز مادربرد و قطعاتی است که به‌صورت غیرمستقیم انرژی خود را تامین می‌کنند. معمولا مادربردهای قدیمی از کانکتورهای ۲۰پین استفاده می‌کنند و مانیتورهای جدید از طریق کانکتور ۲۴پین برای تامین انرژی بهره می‌برند. بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده‌ پاور برای تامین نیازهای کاربران از کانکتور ۴+۲۰پین بهره می‌برند. این کانکتور درواقع دارای ۲۰ پین است که ۴ پین به طورجداگانه به آن متصل می‌شود.

در مادربردهای جدید کانکتور 24پین وظیفه‌ی تامین انرژی را برعهده دارد.

 

4PIN ATXکانکتور 4 پین ATX:

در مادربردهای قدیمی و پایین‌رده علاوه‌بر کانکتورهای ۲۰پین یک کانکتور ۴پین ۱۲ولت برای تامین انرژی مورد نیاز قطعات وجود دارد. این کانکتور دارای ۲ پین با گوشه‌های گرد و ۲ پین با گوشه‌های زاویه‌دار است که با دو کابل مشکی و دو کابل زرد از پاور به مادربرد متصل می‌شوند.

تامین انرژی مازاد

در مادربردهای قدیمی و پایین‌رده علاوه‌بر کانکتورهای ۲۰پین یک کانکتور ۴پین ۱۲ولت برای تامین انرژی مورد نیاز قطعات وجود دارد.

 

 

4+4Pinو 8pin E-ATXکانکتور 4+4 پین و 8 پین E-ATX:

این دو کانکتور می‌توانند برای استفاده در کامپیوترهای سرور بسیار کاربردی باشند. برای تامین انرژی مازاد در پردازنده‌های مرکزی (CPU) نیاز به کانکتورهایی است که بتوانند به خوبی از پس تامین انرژی پردازنده‌ها برآیند. کانکتور ۴+۴پین و ۸پین E-ATX از نوع ۱۲ولت هستند که می‌توانند برای این منظور مورد استفاده قرار گیرند.

کانکتوری برای سرورهای کامپیوتری

کانکتور ۴+۴پین و ۸پین برای تامین انرژی CPU در کامپیوترهای سرور که در آن‌ها شاهد بیش از یک CPU هستیم، کاربرد خواهند داشت.

PCI-E

کانکتور ۸پین PCI-E و ۶پین PCI-E: کارت‌های گرافیک حرفه‌ای برای انجام پردازش‌های گرافیکی سنگین به انرژی بیشتری نسبت به میزان انرژی‌ای که از درگاه PCI-E دریافت می‌کنند، نیاز دارند. برای تامین این انرژی روی کارت‌های گرافیک حرفه‌ای رابط ۶پین و ۸پین در نظر گرفته می‌شود.

کانکتور ۲+۶پین PCI-E: کانکتورهای ۸پین PCI-E و ۶پین PCI-E، این کانکتور هم برای تامین انرژی کارت‌های گرافیک جدید استفاده می‌شود. شرکت‌های تولیدکننده‌ی پاور برای آنکه بتوانند از پاورهای سطح حرفه‌ای‌شان هم برای کارت‌های گرافیک ۶پین و هم کارت‌های گرافیک ۸پین مناسب باشند، از کانکتور ۲+۶پین که دارای ۶پین به صورت یکپارچه و ۲پین به‌صورت جدا که بهره می‌برند که امکان تبدیل کانکتور ۶پین به ۸پین دارد.

 

کانکتوری برای کارت‌های گرافیک حرفه‌ای

کارت‌های گرافیک حرفه‌ای به انرژی بیشتری نسبت به آنچه که اسلات PCI-E ارائه می‌کند، نیاز دارند. کانکتور کانکتور ۸پین PCI-E و ۶پین PCI-E می‌تواند برای این موضوع مورد استفاده قرار گیرند.

– کانکتور  ۱۵پین SATA و Molex: تجهیزاتی مانند هارد، درایونوری و … از طریق کانکتور ۱۵پین SATA انرژی مورد نیاز خود را برای فعالیت تامین می‌کنند. این تجهیزات قبلا از طریق کانکتور Molex انرژی خود را تامین می‌کردند. پاور کولرمستر هم دارای تعدادی از این کانکتور هست.

 

تعداد ریل‌ها در پاور چقدر مهم است؟

پاورها به‌صورت تک‌ریل و چندریل در بازار موجود هستند. در پاورهای تک‌ریل هر کدام از قطعات می‌توانند بدون در نظر گرفتن نوع کانکتور به میزان دلخواه از شدت جریان بهره ببرند. این موضوع باعث می‌شود که هیچ‌گاه تجهیزاتی مانند کارت گرافیک با کمبود انرژی مواجه نشوند. تک‌ریل بودن ممکن است مقدار زیادی جریان به یک قطعه وارد و باعث آسیب‌دیدن قطعات یا حتی سوختن آن‌ها شود.

در پاورهای چندریل برای جلوگیری از آسیب قطعات هر کدام از ریل‌ها محدود به ارائه‌ی مقدار مشخصی شدت جریان هستند. کاربر باید دانش لازم برای تخصیص هر قطعه با توجه به میزان انرژی مصرفی به ریل را داشته باشد.

پاورهای تک‌ریل و چندریل هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که بر اساس نیاز و سطح دانش سخت‌افزاری می‌توان آن‌ها را تهیه کرد.

جمع‌بندی

باید موارد زیادی را برای تهیه‌ پاور درنظر گرفت و تنها توان خروجی پاور نمی‌تواند عامل انتخاب باشد. اصلی‌ترین مواردی که در تهیه‌ یک پاور مهم هستند، میتوان اینطور نام برد :

  • توان خروجی با توجه به نیاز حال و آینده (ارتقاء سیستم)،
  • میزان بازدهی با توجه به گواهینامه‌ی 80 Plus
  • تنوع در کانکتورها و نوع ریل

در نظر نگرفتن هر کدام از این موارد باعث هزینه‌ زیاد کاربر برای تهیه‌ یک پاور در آینده‌ می شود.

برخلاف تصورعموم مردم ، باید موارد زیادی را برای تهیه‌ی پاور در نظر گرفت و تنها توان خروجی آن نمی‌تواند عامل انتخاب باشد.

مزایای پاور کولرمستر COOLER MASTER MWE White 550W 230V :

با هم به بررسی مزایای پاور کولرمستر Cooler Master MWE White 550W 230V در زیر می پردازیم :

  • راندمان 85 درصد با گواهی 80Plus
  • سازگاری کامل با انواع پردازنده‌های بازار
  • مدارات حفاظتی OVP / OPP / OTP / SCP
  • دارای فن 120 میلیمتری HDB با عملکرد کاملا بی صد

همچنین پاور کولرمستر Cooler Master MWE White 550W 230V دارای طراحی غیر ماژولار  می باشد.

*** پاور های موجود در سایت ***

بازدیدها: 36

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پاور 550 وات کولرمستر Cooler Master MWE White 550W Stock”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمودار قیمت
:
:
:

ناموجود

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
خانه
فروشگاه
0 مقایسه
حساب کاربری من