سخت افزار, مادربورد

مادربورد MSI MEG Z590 Unify-X هنوز نیامده رم DDR4 را با رقمی خیره کننده اورکلاک کرد

MSI-MEG-30-1

می دانیم که در چند سال اخیر MSI در زمینه اورکلاک و ثبت رکوردهای جهانی گام‌هایی به وضوح بزرگ را برداشته و در این بخش به یک رقیب بزرگ مبدل شده است. رکورد جدید حافظه DDR4 با مادربورد MSI MEG Z590 Unify-X یکی از اسناد این ادعا است که در ادامه شاهد آن خواهیم بود.

مادربورد MSI MEG Z590 Unify-X

اینتل در نسل یازدهم خود تمرکز ویژه‌ای را بر قابلیت‌های اورکلاک حافظه قرار داده و نتایج آن در حال انتشار است. مادربورد MSI MEG Z590 Unify-X از جمله پرچمداران MSI است که در نسخه پیشین خود نیز برای حافظه‌های رم خط و نشان‌هایی کشیده بود. این مادربرد با چیپست پرچمدار Z590، میزبان پردازنده‌های نسل دهم و یازدهم اینتل بوده و در هفته‌های گذشته نیز یک برادر آن یعنی MEG Z590I Unify موفق به ثبت رکورد 7156 مگاهرتز برای حافظه‌های DDR4 شده بود.

MSI-MEG-1.png

در رکورد جدید، MSI MEG Z590 Unify-X به فرکانسی بالاتر دست یافته است. این مادربورد با کیت Kingston HyperX Predator 16 GB (8 GB x 2) موفق به ثبت رکورد 7200 مگاهرتزی شده است. این در حالی است که در این اورکلاک ولتاژ ماژول بر روی 1.505 ولت قرار داشته و به منظور ارائه یک اورکلاک پایدار با تنظیمات IMC دقیق، از پردازنده Core i9-11900K استفاده شده بود که تنها دو هسته و دو رشته آن با فرکانس پایین، یعنی 1.5 گیگاهرتز فعال بودند.

MSI-MEG-2.jpg

در این رکورد، حافظه رم به مدت 1 دقیقه و 27 ثانیه بر روی فرکانس 7.2 گیگاهرتزی پایدار بوده و به منظور خنک نگاه داشتن ماژول‌ها از نیتروژن مایع (LN2) استفاده شده است. MSI MEG Z590 Unify-X به طور خاص برای اورکلاک حافظه‌های رم طراحی شده و ضمن استفاده از مدار چاپی 8 لایه دارای مدار تغذیه دیجیتالی با آرایش 16+2 فاز رگولاتور است. این مادربورد با قیمتی در حدود 300 الی 350 دلار وارد بازار خواهد شد.

https://www.shahrsakhtafzar.com : منبع

https://mrp30.com/product-category/motherboard/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *