سخت افزار, کارت گرافیک

با کارت گرافیک سفارشی انویدیا GeForce RTX 3080 Overwatch آشنا شوید.

Nvidia_GeForce_RTX_3080_Founders_Edition

هر از چند گاهی شاهد رونمایی انویدیا از یک کارت گرافیک ماد شده در تعداد پایین هستیم که اساساً منجر به حمله گیمرها به آن می‌شود. اینک نوبت به یک کارت گرافیک سفارشی دیگر، با ظاهر جذاب می‌رسد.

این شما و این هم یک GeForce RTX 3080 Founders Edition با تم Overwatch.

ماه‌ها پیش بود که انویدیا آخرین کارت گرافیک سفارشی و محدود (Limited Edition) را معرفی کرده بود؛ اینک بزرگ‌ترین سازنده کارت‌های گرافیک گیمینگ، با یک کارت گرافیک جدید دل گیمرها را برده است؛ کارت گرافیک GeForce RTX 3080 Overwatch که همان‌طور که از نامش پیداست، یک RTX 3080 FE با تم بازی Overwatch است که توسط مهندسان این شرکت طراحی و ماد شده است.

NVIDIA-RTX1.jpg

این کارت گرافیک همچنان از کولر رفرنس در سری مدل‌های FE بهره برده اما در ظاهر با آنها متفاوت است. انویدیا در این مدل از ترکیب رنگ مشکی و طلایی استفاده کرده و در بخش‌هایی از آن شاهد درج تصاویر و عنوان بازی Overwatch هستیم. همچنین می‌توانید شاهد درج آرم بازی بر روی فن‌ها باشید.

تا پیش از این نیز انویدیا با سری RTX 20 و RTX 30 مواردی مشابه از بازی‌های دیگر را تولید و عرضه کرده بود. به عنوان مثال می‌توان به نسخه‌های ماد شده با بازی Cyberpunk 2077 اشاره کرد. به هر حال این خانواده با تعدادی محدود به تولید رسیده و تنها تفاوت آنها با نسخه‌های استاندارد، ظاهر کارت گرافیک است. فرکانس و دیگر موارد در اکثر مدل‌ها با نسخه رفرنس و مرجع یکسان است.

NVIDIA-RTX2.jpg

با این وجود قیمت تمام شده به دلیل خاص بودن کارت گرافیک، از دیگر مدل‌های استاندارد کمی بالاتر است. گیمرهای سراسر جهان نیاز به شانسی بسیار بالا به منظور خرید یکی از این مدل‌ها دارند چرا که مدل‌های ماد شده با تعدادی محدود عرضه شده و تجربه نشان داده است که فروش آنها در کسری از زمان اتفاق می افتد.

https://www.shahrsakhtafzar.com : منبع

https://mrp30.com/product-category/gpu/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *